Dieta jest jednym z najważniejszych aspektów zdrowej ciąży. Istnieje wiele kwestii spornych w tym zakresie, a jedną z nich są daktyle w ciąży – czy można je spożywać? Te owoce są uprawiane na Bliskim Wschodzie od tysięcy lat, nazywane są „chlebem życia”, zapewniały bowiem pokarm bogaty w składniki odżywcze niezbędny do przetrwania nawet w trudnych warunkach podróży przez pustynię. Dziś są one łatwo dostępne na całym świecie. Najbardziej popularne są suszone daktyle, które można zjadać jako samodzielną przekąskę, ale stanowią także dodatek do wielu słodkich potraw i są doskonałym zamiennikiem cukru. Jakie są ich wartości odżywcze? Sprawdźmy!
Według najnowszych raportów NFZ prawie 48% porodów w Polsce odbywa się przez cesarskie cięcie [1] . Oznacza to, że co roku ponad 100 tysięcy Polek zmaga się z dolegliwościami po tej operacji. Jest to o tyle trudne, że ciało potrzebuje w takiej sytuacji odpoczynku, a przecież po drugiej stronie brzucha czeka ktoś, kto wymaga opieki. Jak nie utrudnić sobie funkcjonowania po cięciu? Temat, który poruszamy w tym artykule, dotyczy przede wszystkim optymalnej diety w pierwszym, najtrudniejszym czasie po cesarce.
Czy można pić w ciąży herbatę? Czy zawarta w niej teina (kofeina pochodząca z herbaty) może zaszkodzić ciąży i zdrowiu rozwijającego się dziecka? W tym artykule odpowiemy na te pytania i wskażemy, które napary będą najbezpieczniejsze w okresie ciąży.
Oprócz ważnych wskazówek informujących, jak powinno wyglądać odżywanie w ciąży, istotne są także wytyczne mówiące o tym, czego przyszła mama powinna unikać.
Stosuj kilka prostych zasad, które pozwolą Ci zaplanować pełnowartościowe posiłki z korzyścią dla Ciebie i Twojego dziecka.
Zwróć szczególną uwagę na to co jesz w ciąży!
Ciąża to doskonały okres, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe z korzyścią dla samopoczucia i kondycji zdrowotnej.
Palenie papierosów czy picie alkoholu w ciąży może mieć bardzo poważne konsekwencje. Skutki stosowania używek w ciąży odczuwa nie tylko mama, ale i dziecko.
Dieta w czasie ciąży wspiera Twój organizm oraz prawidłowy rozwój dziecka. Jednak zazwyczaj sama dieta nie wystarcza, by pokryć zapotrzebowanie na składniki niezbędne dla prawidłowego przebiegu ciąży.